مى نویسم

من می نویسم پس هستم

مى نویسم

من می نویسم پس هستم

من می نویسم پس هستم.
نویسه جایی برای به اشتراک گذاشتن نوشته ها و شاید عکس های من باشد.

بایگانی
نویسندگان

۵ مطلب توسط «علیرضا ح.مقدم» ثبت شده است

( این مطلبی که به اشتراک می گزارم براتون قدیمیه و قبلاً نوشتمش و‌ تنها جایی که منتشرش کردم کانال تلگرام خودم هستش ، در ضمن ممنون میشم نظراتتون رو بشنوم. )

این روزها خبرهای زیادى در مورد تعرض به کودکان و دزدیده شدن کودکان می‌شنویم. 

خبرهایى ناراحت‌کننده که نشان‌دهنده‌ی تربیت اجتماعى نادرست خیلى از مردم ما هست. 

خبرهای انتشاریافته در صفحات مجازى ازجمله توییتر و اینستاگرام از تعرض و یا ربودن و بعد هم کشتن کودکانى همچون آتنا اصلانى و بنیتا و صدها مورد دیگر می‌گوید. 

چندى پیش یک یاداشت دریکی از شبکه‌های اجتماعى خوندم که می‌گفت «خوى مردم ما هرروز بیشتر شبیه داعش میشه! بچه را می‌گیرند و بهش تجاوز مى کنن، نوزاد توى ماشین مى دزدن و مى کشن! جنون از سر و روى همه میباره و تراژدیهاى بدترى تو راهه» 

با خوندن این یاداشت من هم چیزى شبیه به این به ذهنم رسید که به شرح زیر است: 

دقت کردم دیدم مردم ما تو خیلى از کارا به داعش و امثال درس می‌دهند، تجاوز به کودکان و دزیدن ماشین و کشتن کودک تنها نمونه از این تربیت غلط اجتماعى مردم ما هست و خیلى نمونه‌های دیگرى هم وجود دارد 

من نه جامعه‌شناسم و نه تحلیلگر مسائل اجتماعى جامعه ولى می‌گویم، اگر به همین شکل و روال فعلى پیش‌بریم ، تا چند مدت دیگر جامعه‌ی ما فرقى زیادى با گروه‌های حیوانى نخواهد داشت، پس بهتر است خودمان دست به اصلاح این جامعه بزنیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ 21 October 17 ، 16:17
علیرضا ح.مقدم

حداقل الآن که سال نو شده بیاید با هم قرار بزاریم که توى این سال جدیداگه به مکان هاى مقدسى همچون امام زادگان یا بهشت زهرا رفتیم کمى با دقت تر قدم پا هامون رو بگذاریم و روى سنگ قبر افرادى که اونجا دفن
شدند نریم چون خیلى ها هستند که خوششون نمیاد که کسى پاش رو روى قبر پدر ، مادر ، برادر و خواهرشون و ... بگذاره و مطمئنم اگه شما هم عزیزى از دست داده بودید خوشتون نمیومد که کسى روى سنگ قبر عزیز از دست رفتتون پا بگذاره و رد بشه و بره.
پس بیایید توى سال حدید کسى رو ناراحت نکنیم و از روى سنگ قبر عزیزش رد نشیم.
در ضمن سال نو همگیتون که زحمت مى کشید و نوییسه رو مى خونید مبارک باشه.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ 20 March 17 ، 15:07
علیرضا ح.مقدم